Тетіївська районна рада
Тетіївський район, Київська область

Порядок сплати фізичними особами податку на нерухоме майно під час карантину

Переглядів: 51

Як наголосила заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Білоцерківського управління ГУ ДПС у Київській області Оксана ЧУСТІЛЬ, у 2020  році  податок на нерухоме майно фізичними особами сплачується за минулий 2019 рік та пільги  передбачені лише по площі житлової нерухомості.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України податкові  повідомлення – рішення фізичним особам мають прийти до 01 липня 2020 року, а сплатити суму визначеного в ньому податку потрібно протягом 60 днів після його отримання.

Маєте житлову нерухомість площею квартири більше 60 кв. м або приватного будинку понад 120 кв. м., а повідомлення – рішення не надійшло, що робити?

1. Якщо адреса проживання змінилася необхідно, невідкладно, подати відповідні зміни до контролюючого органу, це вирішить питання своєчасного надходження кореспонденції.

Територіальні органи ДПС України, за встановленими органами місцевого самоврядування ставками податків і зборів, здійснюють розрахунок податку на нерухоме майно громадянам, які мають вказані об’єкти оподаткування.

Відповідні повідомлення – рішення про нараховану суму, надсилаються за адресою проживання фізичних осіб, яка вказана в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків при отриманні картки платника податку ( «кода»).

2. Власники житлової нерухомості, які мають платити податок, можуть звернутися в податкову добровільно та провести звірку даних.

Контролюючі органи надсилають податкові повідомлення-рішення в тому випадку, якщо житло є в Реєстрі об’єктів нерухомого майна, на підставі якого нараховується податок.

У разі якщо податкові органи відобразять такий об'єкт нерухомості в базі після вчинення наступних реєстраційних дій, власнику доведеться заплатити податок відразу за останніх три роки.

Білоцерківське управління

ГУ ДПС у Київській області

За три місяці поточного року, платники території обслуговування Білоцерківського управління податкової  Київщини  поповнили казну майже на 1,1 млрд. гривень

 

Про це повідомив начальник Білоцерківського управління ГУ ДПС у Київській області Василь Зеленський. За його словами, у порівнянні відповідним періодом минулого року, загальні збори до бюджетів усіх рівнів року зросли  на 103,3 млн. гривень.

Зокрема, до держбюджету надійшло понад 529,8 млн. гривень, що дозволило забезпечити позитивну динаміку до 2019 року на 57,1 млн. гривень.

Найбільшу питому вагу у структурі податкових зборів, мають два податки – податок на додану вартість (55% або 292,2 млн. грн.) та податок з доходів фізичних осіб (22% або 117,4 млн. грн.).

До місцевих бюджетів загальні надходження з початку року склали 553,5 млн. гривень, це на 46,2 млн. гривень більше ніж за три місяці 2019 року.

Основними джерелами наповнення місцевого бюджету стали: податок з доходів фізичних осіб (63%) – 352,2 млн. гривень; єдиний податок (17%) – 109,8 млн. гривень та плата за землю (10,9%) – 60,3 млн. гривень.

«Попри карантинні заходи спрямовані на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID – 19) ми маємо ріст надходжень до показника січня – березня минулого року, і сподіваюсь, що вжиті заходи на підтримку бізнесу збережуть цю тенденцію і  надалі», - наголосив очільник.

 

Білоцерківське управління

ГУ ДПС у Київській області

« повернутися до списку новин