Тетіївська районна рада
Тетіївський район, Київська область

ОБЕРЕЖНО БОТУЛІЗМ!!!

Переглядів: 80

Як це не прикро, але щороку лікарі області реєструють гострі харчові отруєння, збудниками яких є палички ботулізму. Продукт, який найчастіше викликає важке отруєння, – апетитна в’ялена та копчена риба, виготовлена в домашніх умовах.    Продукти, заражені збудником ботулізму, за зовнішнім виглядом і смаковими властивостями не відрізняються від доброякісних, тому не викликають будь-якої підозри під час споживання.  Тетіївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області доводить до відома мешканців Тетіївського району, що

ботулізм – важке токсичне інфекційне  захворювання. Він вражає нервову систему. Важка форма хвороби може призвести до летальних наслідків. Перші симптоми можуть з’явитись як через кілька годин після вживання, так і через 10 днів. Високої температури та нудоти, як правило, не буває. Хіба, якщо у продукті був ще супутний збудник. Захворювання найчастіше виникає через 12-36 годин після вживання їжі, забрудненої токсином ботулізму.   Найбільш характерні для ботулізму ознаки – погіршення зору, роздвоєння предметів, сітка перед очима, з’являються загальна слабкість, головний біль, утруднення ковтання,  втрата мови та голосу. Якщо не розпочати своєчасне лікування, смерть може наступити вже на 2-3 день від паралічу серцевого м’язу або дихального центру.  При перших симптомах треба негайно звернутись до лікаря. Ботулізм протікає важко і може завершитись летально.

Треба взяти до уваги, що сьогодні необхідної сироватки від ботулізму в Україні немає.

Враховуючи вищевказане, звертаємось до жителів Тетіївщини з проханням обмежити вживання копченої та в’яленої риби, а краще, виключити її зовсім з раціону на певний період. Та в будь-якому випадку купувати лише сертифікований продукт.

                                      БУДЬТЕ  ЗДОРОВІ!!!

                                        

« повернутися до списку новин